| Singular | Dual | Plural |
Nominativo |
विमिश्रितः
vimiśritaḥ
|
विमिश्रितौ
vimiśritau
|
विमिश्रिताः
vimiśritāḥ
|
Vocativo |
विमिश्रित
vimiśrita
|
विमिश्रितौ
vimiśritau
|
विमिश्रिताः
vimiśritāḥ
|
Acusativo |
विमिश्रितम्
vimiśritam
|
विमिश्रितौ
vimiśritau
|
विमिश्रितान्
vimiśritān
|
Instrumental |
विमिश्रितेन
vimiśritena
|
विमिश्रिताभ्याम्
vimiśritābhyām
|
विमिश्रितैः
vimiśritaiḥ
|
Dativo |
विमिश्रिताय
vimiśritāya
|
विमिश्रिताभ्याम्
vimiśritābhyām
|
विमिश्रितेभ्यः
vimiśritebhyaḥ
|
Ablativo |
विमिश्रितात्
vimiśritāt
|
विमिश्रिताभ्याम्
vimiśritābhyām
|
विमिश्रितेभ्यः
vimiśritebhyaḥ
|
Genitivo |
विमिश्रितस्य
vimiśritasya
|
विमिश्रितयोः
vimiśritayoḥ
|
विमिश्रितानाम्
vimiśritānām
|
Locativo |
विमिश्रिते
vimiśrite
|
विमिश्रितयोः
vimiśritayoḥ
|
विमिश्रितेषु
vimiśriteṣu
|