Sanskrit tools

Sanskrit declension


Declension of प्रणाशिनी praṇāśinī, f.

Reference(s): Müller p. 104, §225 - .
To learn more, see Regular nouns ending with ī and ū in our online grammar.
SingularDualPlural
Nominative प्रणाशिनी praṇāśinī
प्रणाशिन्यौ praṇāśinyau
प्रणाशिन्यः praṇāśinyaḥ
Vocative प्रणाशिनि praṇāśini
प्रणाशिन्यौ praṇāśinyau
प्रणाशिन्यः praṇāśinyaḥ
Accusative प्रणाशिनीम् praṇāśinīm
प्रणाशिन्यौ praṇāśinyau
प्रणाशिनीः praṇāśinīḥ
Instrumental प्रणाशिन्या praṇāśinyā
प्रणाशिनीभ्याम् praṇāśinībhyām
प्रणाशिनीभिः praṇāśinībhiḥ
Dative प्रणाशिन्यै praṇāśinyai
प्रणाशिनीभ्याम् praṇāśinībhyām
प्रणाशिनीभ्यः praṇāśinībhyaḥ
Ablative प्रणाशिन्याः praṇāśinyāḥ
प्रणाशिनीभ्याम् praṇāśinībhyām
प्रणाशिनीभ्यः praṇāśinībhyaḥ
Genitive प्रणाशिन्याः praṇāśinyāḥ
प्रणाशिन्योः praṇāśinyoḥ
प्रणाशिनीनाम् praṇāśinīnām
Locative प्रणाशिन्याम् praṇāśinyām
प्रणाशिन्योः praṇāśinyoḥ
प्रणाशिनीषु praṇāśinīṣu