Ferramentas de sânscrito

Declinação do sânscrito


Declinação de प्रणाशिनी praṇāśinī, f.

Referência(s) (em inglês): Müller p. 104, §225 - .
To learn more, see Regular nouns ending with ī and ū in our online grammar.
SingularDualPlural
Nominativo प्रणाशिनी praṇāśinī
प्रणाशिन्यौ praṇāśinyau
प्रणाशिन्यः praṇāśinyaḥ
Vocativo प्रणाशिनि praṇāśini
प्रणाशिन्यौ praṇāśinyau
प्रणाशिन्यः praṇāśinyaḥ
Acusativo प्रणाशिनीम् praṇāśinīm
प्रणाशिन्यौ praṇāśinyau
प्रणाशिनीः praṇāśinīḥ
Instrumental प्रणाशिन्या praṇāśinyā
प्रणाशिनीभ्याम् praṇāśinībhyām
प्रणाशिनीभिः praṇāśinībhiḥ
Dativo प्रणाशिन्यै praṇāśinyai
प्रणाशिनीभ्याम् praṇāśinībhyām
प्रणाशिनीभ्यः praṇāśinībhyaḥ
Ablativo प्रणाशिन्याः praṇāśinyāḥ
प्रणाशिनीभ्याम् praṇāśinībhyām
प्रणाशिनीभ्यः praṇāśinībhyaḥ
Genitivo प्रणाशिन्याः praṇāśinyāḥ
प्रणाशिन्योः praṇāśinyoḥ
प्रणाशिनीनाम् praṇāśinīnām
Locativo प्रणाशिन्याम् praṇāśinyām
प्रणाशिन्योः praṇāśinyoḥ
प्रणाशिनीषु praṇāśinīṣu